מאמר זה נוגע בשלביי נשירת שיער לנשים, השלב הראשון הוא שלב האנאגן או כמו שהוא נקרא באנגלית Anagen Effluvium והשלב השני הוא שלב הטלוגן או כמו שהוא נקרא באנגלית Telogen Effluvium.

נשירת שיער - לנשים

נשירת שיער - לנשים

שלב האנגן שגורם לנשירת שיער נשים

בשלב האנגן ישנם הרבה מאד מקדמים מסוימים שגורמים נזק בלתי הפיך לשיערות של הנשים שסובלות מהבעיה שלב האנגן שהפרוש של זה הוא צמיחה,בעקבות התהליך הזה נגרמת נשירה מרובה מאד של השערות שהיו לנשים לפני שהתחיל השלב זה. המקדמים האלה יוצרים נזק רציני לחלוקה של התאים בגוף של הנשים ובדרך כלל הם גם מעכבים את החלוקה של תאים שנקראים תאי המטריקס שהם בעצם התאים שאחראים ליצור של השיערה. דרכי הטיפול בכל אותם מקדמים הם בדרך כלל תרופות כימותרפיות, לדוגמא, שמה שהם עושות זה בעצם מהיטות את החלוקה של התאים.

שלב הטלוגן שגורם לנשירת שיער נשים

נשירת שיער בשלב הטלוגן היא השכיחה ביותר, בדרך כלל אצל נשים אבל אפשר למצוא אותה לעיתים רחוקות גם אצל גברים שסובלים מסוג של נשירת שיער כזאת. ניתן לומר בצורה פשוטה ששלב הטלוגן הוא בעצם השלב הרגיעה שמגיעה קצת לפני השלב הבא אחריו שהוא בעצם השלב הקריטי ביותר שהוא שלב נשירת השיער. באופן כללי ניתן להגיד , כשלושה אחוזים מהשיערות של הנשים ושל הגברים נמצאים בשלב הטלוגן. בשלב של נשירת טלוגן או כמו שהוא נקרא באנגלית telogen effluvium נמצאים בשלב הטלוגן בערך עשרים עד שלושים אחוזים מהשיערות של הנשים והגברים ,בגלל העובדה הזאת אנו נתקלים הרבה מאד פעמים לשכיחות רבה בהרבה יותר של נשירת שיער אצל גברים ונשים משיעור צמיחה של שיער אצל גברים ונשים . ישנם שתי מצבים עיקרים של נשירת שיער בשלב הטלוגן השלבים הם נשירת שיער חדה או נשירת שיער כרונית.

פתרון לנשירת שיער נשים

ישנם מספר פתרונות לבעיית נשירת שיער אצל נשים, לדוגמה פתרונות תרופתיים כימיים או טבעיים, ופתרונות הסואתים כמו קונסלרים או טופיק למראה שיער מלא יותר או תוספות שיער לנשים המגיעות בשלל צבעים ומידות ויכולות לתת מענה למראה שיער דליל