כמובן שהסיבה לנשירת שיער אצל נשים אינה הורמונאלית בלבד ויש מרכיבים נוספים שמשפיעים במידה רבה על התפתחות הבעיה. למשל תורשה בעייתית של נשירת שיער במשפחה, לחץ ומתח נפשי, תזונה לקויה הגורמת לחסרים תזונתיים – למשל בברזל – טיפול לקוי מאוד בשיער – לא מדובר על חפיפה יומיומית אלא על משהו דרסטי וקיצוני הרבה יותר וכן הלאה.

נשירת שיער אצל נשים

נשירת שיער אצל נשים

שונה מתהליכי התקרחות גברית

נשירת שיער אצל נשים שונה מהותית מתהליכי ההתקרחות של גברים. נשים סובלות יותר מתופעות של שיער דליל באופן כולל ומפושט ופחות מהופעת קרחות מלאות. נשירת שיער נשית תהיה בדרך כלל על כל חלקי הקרקפת ולא רק באזורים ספציפיים כמו אצל גברים והמראה הכללי הנפוץ של תופעות נשירה אלו הוא של הידלדלות השיער והופעת הקרקפת באופן ברור יותר מתחת לשעיר הקיים – בעיקר בקו המרכזי של הראש באזור צמיחת השיער.

ישנם מקרים של נשירת שיער המובילים להיווצרות אזורים מסוימים בהם לא יהיה שיער כלל ותופיע קרחת בדומה לגברים, אך אלו נדירים ומתרחשים בדרך כלל באזור הקודקוד. סולם לודוויג הוא כלי שפותח על מנת לבחון את היקף נשירת השיער הנשית והוא כולל שלבים שונים החל מנשירה קטנה ועד נשירה משמעותית המובילה להתקרחות.

צורות של נשירת שיער אצל נשים

באופן כללי ישנן שתי צורות נשירת שיער אצל נשים – שתי צורות אלו הן מפושטות ומתרחשות על כל הקרקפת לעומת אזורים ספציפיים כפי שקיים אצל גברים.

  • נשירת שיער נשים בשלב האנגן: שלב האנגן הוא שלב צמיחת השערות מזקיקי השערה. גורמים שונים פוגעים בזקיקי השערה ובשערות עצמן בעת תהליך זה ודבר זה מוביל לנשירת אותן שיערות. אותם גורמים מפריעים משבשים את חלוקת התאים של השיערות ובכך הורסים אותן וגורמים לנשירתן, יכול להיות תוצאה של רעלים, תרופות כימותרפיות, קרינה. טיפול בנשירת שיער נשית בשלב זה הוא באמצעות חומצות אמינו מסוימות המעודדות את חידוש השיער.
  • נשירה בשלב הטלוגן: סוג הנשירה הנפוץ ביותר, הטלוגן הוא שלב המנוחה של צמיחת השיער והוא מגיע לפני שלב נשירת השערה שמתרחש באופן טבעי. במצב בריא רק 3 אחוז מהשערות נמצאות במצב טלוגן שלפני נשירה, אך בבעיית נשירת שיער אצל נשים בשלב זה האחוז קופץ לכ-30% ולכן שיערות רבות נושרות בו זמנית והשיער לא עומד בקצב ההתחדשות. נשירה כזו יכולה להיות אקוטית ונקודתית מאוד מבחינת זמן או כרונית ומתמשכת.

טיפולים בנשירת שיער אצל נשים

קיימים טיפולים יעילים רבים כנגד נשירת שיער אצל נשים, החל מהשתלת שיער, תוספות שיער לנשים ועד טיפולים תרופתיים מקצועיים. כמובן שחשוב לקבל ייעוץ מגורם מומחה ולהתאים את הטיפול למהות הבעיה. אפשר בהחלט לנצח את נשירת השיער ולחזור לראש עם שיער מלא ושופע!

חברת Pelo מציעה תוספות שיער איכותיות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. תוספות שיער הן הפיתרון האולטימטיבי לנשירת שיער אצל נשים הן בגזרת המחיר והן בגזרת האיכות והתוצאות הסופיות שנראות טבעיות לחלוטין. מחויבות ל-100% אחוזי הצלחה, חומרים משובחים ומפוקחים, דיסקרטיות מלאה מובטחת.