ישנה תופעה שצוברת תאוצה בשנים האחרונות והיא נשירת שיער אצל ילדים אומנם התופעה הזאת היא לא במימדים כמו של נשירת שיער אצל מבוגרים ששם אין מה לעשות שבנוסף לכל הגורמים הרגילים יש גם את הפקט הגיל שהרבה אנשים בגלל הגיל נושר להם השיער שזה לוא דווקא בעיה של נשירת שיער קונבנציונלית כמו שאנחנו מכירים אבל גם אותם אנשים משתמשים גם בכל הפתרונות שדיברנו עלהם במאמרים הקודמים שהם תוספות שיער השתלת שיער וטיפול תרופתי.

נשירת שיער אצל ילדים

נשירת שיער אצל ילדים

שיער דליל אצל ילדים

גברים ונשים רבים סובלים מתופעת נשירת שיער, יחד עם זאת גם ילדים עלולים לסבול מתופעה זו, אופן האבחון והטיפול בנירש שיער אצל ילדים חייב להיות ע"י רופא המתמחה בתחום.

הגורמים לנשירת שיער בקרב ילדים:

אלופציה - נשירת שיער פתאומית לרוב יתחיל באיזור קטן בוגל מטבע במקרים הקלים ועד להתקרחות מליאה, אלופציה כשלעצמה היא לא מחלה מסוכנת או מדבקת אך זאת יחד עם עקב נשירת השיער והמראה הכללי עלולים להיווצר נזקים נפשיים פסיכולוגים, ברוב המקרים לילדים הלוקים באלופציה השיער חוזר למצב תקין

טריכוטילונמיה – תלישת שיער באופן לא מודע וכפייתי עד להיווצרות איזורים דלילים משיער ואפילו קרחים, במקרים מסויימים תלישת השיער תתבצע גם בגבות ויש מקרים של לעיסת השיער.

פגיעה בשיער מנזקיי חימצון או פן – בקרב בני נוער המנסים לחמצן, להחלים את השיער ע"י חומריי החלקה או חום גבוהה של פן באיזורר נקודתי השיער עלול להינזק קשות עד לשבירתו מהקרקפת וע"י כל יווצרו איזורים של שיער דליל, לרוב הפגיעה בשיער עצמו ולא בשורש, כמו כן איסוף מוגזם לקוקו עלול להחליש את שורשי השיער. ( התקרחות גרירתית )

מחלת עור - פטריות באיזור הקרקפת עלולות לגרום לדלילות שיער מקומית או נרחבת