לצד ההתקרחות יש בעיות שיער נוספות שמטרידות את הפדחות של גברים ונשים בכל מקום, בעיקר נשירת שיער בדרגות משתנות ושיער דליל ברמות חומרה מגוונות. כפי שקיימות סיבות רבות המעודדות התקרחות כך קיימים גם טיפולים רבים האמורים לסייע לתהליך להיעצר או להשתפר ולחזור לצמיחת שיער תקינה – אך בפועל פיתרון מקיף ויעיל הוא במקרים רבים הפיתרון הכירורגי של השתלת שיער. חברת Pelo מציעה שירות חלופי לניתוחי השתלת שיער, יישם תוספות שיער איכותיות ובעלות מראה טבעי בהליך לא פולשני, כדאי כלכלית ובעל תוצאות מעולות בשטח.

השתלת שיער

השתלת שיער
ההליך הכירורגי של השתלת שיער קיים כבר שנים רבות והוא נמצא בפיתוח ושכלול כל הזמן, כיום השתלות שיער כירורגיות מציעות רמה טכנולוגית ומקצועית גבוהה מאוד לצד תוצאות מרשימות ומתאימות למגוון רחב של מטופלים ובעיות שיער. מבחינת השתייכות לעולם הרפואה השתלת שיער היא תחום ששייך לרפואת עור וגם המומחים המבצעים את ההליך יהיו לרוב רופאי עור מומחים להשתלות אלו.

הסבר כללי על השתלות שיער

ראשית יש להבין כי השתלת שיער היא אמנם הליך כירורגי רפואי שחייב להיות מדויק ומקצועי ביותר, אך לא מדובר על ניתוח שדומה לניתוחי השתלות של איברים פנימיים – לא מבחינת ההכנה, המורכבות, ההתאוששות ולא בכמעט כל מובן. התהליך הניתוחי של השתלת שיער מתבצע תחת הרדמה מקומית באזור הראש, הצוות הרפואי לוקח פיסת שיער תקינה ובריאה – לרוב מחלקו האחורי של הראש – ובטכניקות מתקדמות ומדויקות מעביר את זקיקי השערה אל מקום השיער הדליל. המטרה של השתלת שיער והעברת השיער הבריא לאזור הפגוע והמקריח היא כמובן שאותם זקיקי שערה בריאים שהועברו ימשיכו להצמיח שיער בריא ותקין גם באזור המקריח ובכך בעיית ההתקרחות תיפסק או תגיע למימדים לא מורגשים.

קיים גיל מינימלי לביצוע השתלת שיער והוא עומד על 25, רק בגיל זה אפשר לדעת בצורה ברורה את מהות ההתקרחות מבחינת סוג, היקף הבעיה ועוד גורמים משפיעים. נקודה חשובה לתת עליה את הדעת ולהתייעץ עם מומחה להשתלות שיער ולהתקרחות היא כי מתחת לגיל 40 יש סבירות גבוהה שתהליך ההתקרחות ימשיך באזורים אחרים בראש שלא עברו את ההשתלה. לכן יש לעיתים לעבור טיפולים נוספים (למשל פרופסיה) על מנת לשמר את השיער הלא מושתל בריא ותקין.

מתקבל מראה טבעי ושופע

לעומת תכשירים קוסמטיים לנגד התקרחות כגון קרמים, ג´לים ותרופות "פלא" מסוימות שלרוב לא מספקות תוצאות אלא בעיקר עולות לסובלים מההתקרחות הרבה כסף ועוגמת נפש, השתלת שיער היא תהליך מוכח מדעית ומעשית בשטח. בעוד שבעבר תהליך ההשתלה היה שונה ופחות מדויק מהמצב היום ולכן התקבל מראה ברור של השתלת שיער, כיום מושתלי שיער מקבלים בסופו של דבר ראש עם שיער מלא, שופע ובמראה טבעי לחלוטין. מאוד קשה עד בלתי אפשרי להבחין שאדם עבר השתלת שיער עם כל התהליך עבר בהצלחה כפי שקורה בדרך כלל.

 

ביצוע בפועל של השתלת שיער

ישנן כיום כמה שיטות נפוצות לביצוע השתלת שיער, ההבדלים הם בעיקר בסוג וכמות שתלי השיער שמוצאים ומשומשים באזור המקריח, בציוד המקצועי שמשמש את הצוות הרפואי, בצורה בה מוציאים את השיער המיועד להשתלה ובכמות הטיפולים שיש לעבור עד לסיום התהליך. על פי רוב השיטה הנפוצה ביותר שמציגה תוצאות מעולות למתקרחים רבים היא F.U.T.

  • F.U.T (follicular unit transplantation)‎: השתלת שיער עם יחידות זקיקים של כ-4 שערות הצומחות יחד המופרדים מפיסת העור הדקה שהוסרה מהשיער האחורי בעזרת מיקרוסקופ. שיטה זו מאפשרת להשתמש במספר גדול במיוחד של זקיקי שערה ולהשיג תוצאות טובות.
  •  F.U.E (follicular unit extraction): השתלת שיער שבה הוצאת זקיקי השערה מתבצעת בעזרת מעין מחט חלולה ודקיקה. משתילים זקיקי שערה בודדים בכל פעם כמו בשיטה הרגילה של F.U.T. נעשה שימוש בפחות זקיקים והשיטה נפוצה בעיקר לאזורים קטנים וספציפיים מאוד.